Wyjątkowy model biznesowy

Po latach tworzenia sieci hurtowni elektrycznych TIM SA zdecydował się na zmianę modelu działania i postawienie na handel online. Tak powstał unikalny w branży elektrotechnicznej model biznesowy, który zaowocował licznymi nagrodami i wyróżnieniami, nie tylko od sektora e-commerce. Jednocześnie TIM pozostaje stabilną i transparentną spółką, od lat obecną na warszawskim parkiecie.
3
spółki w Grupie TIM

Hybryda

W 2013 r. TIM SA przeobraził się z budowanej przez 25 lat sieci hurtowni elektrycznych w nowoczesnego dystrybutora elektrotechniki, który ok. 70% przychodów uzyskuje ze sprzedaży online. TIM stał się – niczym samochód hybrydowy – połączeniem nowoczesnej technologii (e-commerce jak silnik elektryczny) i sprawdzonych kompetencji handlowców oraz przedstawicieli handlowych (silnik spalinowy). W 2013 r. TIM SA przeobraził się z budowanej przez 25 lat sieci hurtowni elektrycznych w nowoczesnego dystrybutora elektrotechniki, który ok. 70% przychodów uzyskuje ze sprzedaży online. TIM stał się – niczym samochód hybrydowy – połączeniem nowoczesnej technologii (e-commerce jak silnik elektryczny) i sprawdzonych kompetencji handlowców oraz przedstawicieli handlowych (silnik spalinowy).
26
biur handlowych w Polsce
24/7
sklep TIM
online
Kapitalizacja 287 480 tys. PLN
Obroty w 2019 r. 890 035 tys. PLN

TIM.pl - 100 000 produktów dostępnych od ręki

TIM SA oferuje najszerszy w Polsce wybór artykułów elektrotechnicznych wysyłanych zazwyczaj w 24, a maksymalnie w 72 godziny od złożenia zamówienia. Nieustannie zwiększamy liczbę towarów magazynowych, a więc stale składowanych w naszym centrum logistycznym. W chwili uruchomienia e-sklepu w lipcu 2013 r. było to 11 000 unikalnych produktów, pod koniec 2018 roku - niemal 100 000. Prawie trzy razy tyle oferujemy stałym klientom z sektora B2B na zamówienie (zazwyczaj w ciągu kilku-kilkunastu dni).
Oferta TIM SA dostępna jest zarówno na TIM.pl, jak i za pośrednictwem aplikacji mobilnej mTIM.
Ściągnij aplikację mTIM:
  • TIM SA - Google Play
  • TIM SA - AppStore

Nasz magazyn - 50.000 mkw. powierzchni

Obiekt w podwrocławskich Siechnicach, którego operatorem jest należąca do TIM-u spółka 3LP, realizuje zamówienia nie tylko od klientów TIM SA. To bowiem jedno z największych i najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce, oferujące zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-handlu.

"TIM działa jak neverending startup"

Krzysztof Folta