3LP SA rośnie w siłę i rozpoczyna współpracę z Focus Garden

Firma 3LP SA, specjalizująca się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce, poszerza portfolio swoich partnerów i rozpoczyna współpracę z Focus Garden. To już kolejny kluczowy krok w strategii dynamicznego rozwoju firmy z podmiotami biznesowymi z sektora Dom i Ogród. Pełna obsługa fulfillment nowego Partnera będzie realizowana w hali o imponującej powierzchni 17 000 mkw, zlokalizowanej w Zgierzu, jednej z 6 przestrzeni magazynowych firmy.

Dużo więcej niż tylko magazynowanie

Optymalne zarządzanie magazynem to kluczowy element zapewniający niezakłóconą i efektywną dostawę produktów, niezależnie od warunków rynkowych czy sezonowych. Tylko odpowiednie planowanie, składowanie i szybkie dostosowanie do zmian zapewniają sukces. Magazyn pełni funkcję centralną, zapewniającą płynność dostaw, sprawną obsługę zamówień oraz efektywną logistykę. 3LP SA, będąc jednym z liderów fulfillmentu dla e-biznesów, zaoferował nowoczesne rozwiązania, które doskonale wpisują się w strategię rozwoju Focus Garden.

– Jesteśmy przekonani, że ta synergia sił pomiędzy 3LP SA a Focus Garden przyniesie wymierne korzyści obu stronom. Klienci e-sklepu mogą spodziewać się jeszcze lepszej dostępności produktów, krótszych czasów realizacji zamówień oraz wyższego poziomu obsługi logistycznej. Rocznie z Centrum Logistycznego 3LP SA wysyłamy ponad 4 mln paczek i palet. Taka skala operacji jest możliwa dzięki doświadczonemu i zaangażowanemu zespołowi specjalistów oraz wysokiej automatyzacji procesów logistycznych. Z dumą witamy Focus Garden w gronie swoich partnerów, gotowi do dostarczenia innowacyjnych rozwiązań magazynowych – mówi Maciej Posadzy, Prezes Zarządu 3LP SA.

Na potrzeby nowego Klienta udostępniono magazyn zlokalizowany w Zgierzu – strategicznej lokalizacji w Centralnej Polsce. Bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 702 zapewnia doskonałe połączenie obiektu z węzłem autostrady A2 (2,5km) oraz węzłem autostrady A1 (15,5km). Magazyn oferuje 17 000 mkw powierzchni o ponadstandardowej wysokość 12 m oraz zwiększonej nośności posadzki do 8T/mkw, a także 24-godzinną ochronę i monitoring. W ramach współpracy wdrożono również kompleksową obsługę logistyczną e-commerce, czyli fulfillment. Składają się na nią pełna kontrola zwrotów i reklamacji, terminowe wysyłki, konfekcjonowanie wraz z usługami dodatkowymi oraz integracja z największymi firmami kurierskimi.

Krok w stronę rozwoju e-commerce

Focus Garden to dynamicznie rozwijająca się marka e-commerce specjalizująca się w sprzedaży szerokiego asortymentu mebli i akcesoriów ogrodowych, a także architektury ogrodowej. Rozwijana od blisko 20 lat firma wchodzi w kluczowy okres rozwoju, dlatego podjęła decyzję o rozszerzeniu możliwości logistycznych poprzez nawiązanie współpracy z 3LP.

– W ramach przyjętej strategii rozwoju Focus Garden, koncentrujemy nasze wysiłki, m.in. na poprawie doświadczeń klientów w procesie zakupowym. Ekspansja zagraniczna i dynamiczny rozwój sprzedaży, któremu towarzyszą rozszerzanie asortymentu produktów dostępnych dla klientów oraz poprawa szeroko rozumianych wskaźników w zakresie realizacji dostaw wymagają współpracy z najlepszymi partnerami na rynku. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z 3LP, nie tylko osiągniemy oczekiwane wyniki operacyjne, ale także utrzymamy efektywność kosztową, która w przypadku biznesów e-commerce jest szczególnie istotna – dodaje Michał Bartkowiak Prezes Zarządu Focus Garden.

Dzięki temu partnerstwu firma zyska dostęp do technologii magazynowych, które zapewniają optymalizację procesów logistycznych i zwiększenie efektywności operacyjnej. Korzyści odczuje również klient końcowy. Wzrost przestrzeni magazynowej umożliwi dalsze rozszerzanie oferty produktowej, a sprawne procesy skrócą czas oczekiwania na zamówienie. Dla klientów oznacza to szybszą realizację zakupów, a także większą dostępność produktów, nawet w okresach zwiększonej sprzedaży sezonowej czy intensywnych promocji. Dzięki temu, nawet w okresach wzmożonego popytu, firma będzie w stanie zaspokoić potrzeby klientów.

Siła napędowa fulfillmentu

Magazynowanie produktów stanowi kluczowy element efektywnej działalności e-commerce. Sklepy internetowe muszą radzić sobie z dużą liczbą zamówień, często generowaną w krótkim okresie. Dlatego efektywne zarządzanie magazynem musi zapewniać szybkie przyjmowanie, kompletowanie i wysyłanie zamówień. Dodatkowo sklepy internetowe powinny elastycznie zarządzać procesami związanymi ze zwrotami i reklamacjami. Z punktu widzenia sklepów internetowych najważniejsze jednak pozostaje zrozumienie unikalnych potrzeb e-commerce oraz dostosowania się do dynamicznych warunków rynkowych. Firmy wysoko specjalizujące się w kompleksowym magazynowaniu i logistyce, takie jak 3LP SA należąca do Grupy TIM, stanowią bardzo cennego partnera w realizacji tych stale rosnących wymagań.

Współpraca obu podmiotów niesie ze sobą obustronne korzyści. 3LP zyskuje nowego, dynamicznie rozwijającego się partnera, dzięki czemu wzmacnia jedną ze swoich specjalizacji. Dzięki synergii sił obu firm, 3LP ma okazję dostarczyć innowacyjne rozwiązania magazynowe, podnosząc tym samym po raz kolejny swoją konkurencyjność na rynku. Przyjęcie Focus Garden do grona partnerów biznesowych świadczy o zaufaniu do jakości świadczonych usług oraz możliwości odpowiedzi na realne potrzeby przedstawiciela branży e-commerce.

drukuj