„Aktywny TIM dla Przyjaciół” ponownie pomaga

Zakończyła się druga edycja charytatywnej akcji, w ramach której pracownicy TIM-u gromadzą kilometry podczas wykonywania aktywności fizycznej. W efekcie na leczenie i rehabilitację trzech członków rodzin pracowników TIM-u trafi łącznie 15.000 zł.

Pierwsza edycja „Aktywnego TIM-u dla Przyjaciół” odbyła się wiosną 2018 r. W tym roku akcja trwała aż przez 10 tygodni – od 1 kwietnia do 10 czerwca 2019 r. W tym pracownicy TIM-u (czynny udział w akcji wzięło 91 z niemal 250 osób zatrudnionych w TIM SA) rywalizowali na kilometry i spalone kalorie w 12 rodzajach aktywności fizycznej: bieganiu, jeździe na rolkach, rowerze, nartorolkach, chodzeniu, nordic walking, wędrowaniu, hulajnodze, jeździe na deskorolce, kitesurfingu, windsurfingu i pływaniu. Podobnie jak rok temu, cel rywalizacji był szlachetny.

Synowie dwóch pracowników TIM-u od lat wymagają stałej opieki, leczenia i rehabilitacji. Dodatkowo jeden z wieloletnich pracowników TIM-u, który wygrał licytację podczas zeszłorocznego finału „Aktywnego TIM-u dla Przyjaciół” i zwiększył saldo akcji o 1500 zł, teraz sam potrzebuje pomocy po wypadku, któremu uległ niemal rok temu. Dlatego zgromadzone przez osiem tygodni kilometry zostaną przeliczone na złotówki (1 km = 0,25 zł), które decyzją Zarządu TIM SA trafią w formie darowizn do fundacji, które współpracują z rodzinami całej trójki.

Rywalizacja na kilometry zakończyła się zebraniem 41.705 km, a więc niemal 10.426,25 zł. Po podzieleniu na trzy do każdego z beneficjentów powinno zatem trafić niemal 3500 zł, jednak decyzją prezesa Zarządu TIM SA Krzysztofa Folty kwota ta uległa podwyższeniu do 5000 zł.

W obu rywalizacjach (na kilometry oraz na kalorie) bezapelacyjnie zwyciężył Ariel Woźniak (na poniższym zdjęciu w środku) z wrocławskiej centrali TIM-u (4250,51 km i 188.145 kcal). Na drugim szczeblu podium znaleźli się Michał Wiśniewski z Biura Handlowego TIM SA w Gdańsku (3206,27 km) i Marcin Wachowski – dyrektor Biura Handlowego TIM-u w Lesznie (117.108 kcal). Trzecie miejsca zajęli pracownicy centrali TIM-u: Jarosław Sawala (2758,33 km) i Grzegorz Adamczyk (113.126 kcal).

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali prezes Krzysztof Folta oraz nowy podopieczny TIM-u (spółka została jego oficjalnym sponsorem) – najlepszy polski golfista Adrian Meronk (na zdjęciu z prawej).

– Ponad 40.000 km. Razem przejechaliśmy, przeszliśmy i przepłynęliśmy kulę ziemską – zauważył prezes Krzysztof Folta. – Cieszy mnie aktywność fizyczna wiosną, szczególnie że miała nie tylko wymiar zdrowotny, ale i charytatywny. Bardzo Wam za to dziękuję. Zależy mi jednak na tym, by aktywność fizyczna pracowników TIM-u nie miała wyłącznie charakteru akcyjnego. Zdrowie fizyczne przekłada się także na zdrowie psychiczne. Namawiam do aktywności przez cały. Jako firma będziemy chętnie to wspierać – zadeklarował Krzysztof Folta.

drukuj