Centrala TIM SA w konkursie na najlepszą przestrzeń biurową [FOTO, WIDEO]

Projekt aranżacji biura wrocławskiej centrali TIM SA został zakwalifikowany do tegorocznej, trzeciej edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR. Promuje on organizacje, które swoje biura postrzegają nie tylko jako miejsca pracy, ale kreują również przestrzeń przyjazną i komfortową dla pracowników. Organizatorem konkursu jest CBRE – największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Biuro TIM-u walczy o nagrody w dwóch kategoriach: „Przestrzeń socjalna” oraz „Najlepsze biuro regionalne: Wrocław”. Centrala firmy od grudnia 2018 r. mieści się na ostatnim, siódmym piętrze nowo wybudowanego biurowca Cu Office przy ul. Jaworskiej 13 we Wrocławiu. Na powierzchni niemal 1700 mkw. pracuje ok. 110 osób.

– W nowym biurze wreszcie jesteśmy wszyscy na jednym piętrze, a tego bardzo nam brakowało w poprzedniej siedzibie. Aranżując wnętrze, staraliśmy się, by było bardziej przestronne niż dotąd i by każdy znalazł w nim dla siebie miejsce, w którym dobrze się czuje – mówi Barbara Matkowska-Włosek, dyrektor marketingu TIM SA i szefowa projektu „Nowa siedziba TIM SA”. – Pragnęliśmy stworzyć przestrzeń, która sprzyja kreatywności, pobudza, a jednocześnie daje komfort pracy. Co ważne – w przestrzeni tej znalazło się wiele pomysłów pochodzących od naszych pracowników, dzięki czemu jest ona dopasowana do naszych potrzeb i kultury organizacyjnej – podkreśla.

Nad aranżacją powierzchni pracowały wspólnie dwa zespoły – ośmioosobowy, złożony z pracowników różnych działów TIM SA oraz team projektowy z biura ARS Retail Group, w składzie: Dominika Ladowska, Karolina Czapska i Igor Romaniuk.

– Naszym zamiarem było stworzenie przestrzeni, która łączy pracowników i oddaje ducha firmy, a firma to tworzący ją ludzie. Stąd liczne przeszklenia – symbol transparentności, otwartości i gotowości do działania. W dużej części biura zrezygnowaliśmy z systemu gabinetowego na rzecz otwartych bądź półotwartych przestrzeni – dodaje Dominka Ladowska z ARS Retail Group. – Taka aranżacja przestrzeni daje więcej oddechu, pozwala na większą świeżość w myśleniu i działaniu, wręcz zachęca do interakcji – dodaje.

Laureatów konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019 wyłoni 11-osobowa kapituła złożona z ekspertów reprezentujących różnorodne dziedziny, m.in. architekturę, socjologię, design, trendy, nieruchomości. Wybór odbędzie się w oparciu o kryteria jakościowe, zdefiniowane w regulaminie konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi 3 października 2019 r. podczas uroczystej gali w Warszawie.

 

 

Zobacz galerię zdjęć

drukuj