Damian Szwarnowiecki brązowym medalistą Pucharu Świata w Pradze

Młody polski judoka, którego TIM S.A. już od prawie sześciu lat wspiera jako główny sponsor, posiada na swoim koncie sporo znaczących tytułów, m.in. mistrza Europy juniorów i młodzieżowców. Od minionego weekendu do wyróżnień zdobytych przez zawodnika można zaliczyć również 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata.

Wspieranie młodych, ambitnych sportowców jest jednym z założeń TIM pro – strategii odpowiedzialnego biznesu TIM S.A. na lata 2019-2021. Sponsoringiem społecznie zaangażowanym TIM obejmuje dwóch wrocławskich sportsmenów – oprócz Damiana Szwarnowieckiego, także golfistę Adriana Meronka.  

W sobotę 27 lutego 2021 roku Damian Szwarnowiecki wystartował w zawodach Pucharu Świata w stolicy Czech, Pradze. W turnieju wzięło udział łącznie 270 zawodników i zawodniczek z 23 państw. W kategorii Damiana – do 73 kg – rywalizowało ze sobą 32 judoków. Nasz podopieczny stoczył pięć walk (z reprezentantami Czech, Finlandii, Mołdawii oraz Wielkiej Brytanii), z czego wygrał cztery – wszystkie przed upływem czasu.

W tym roku był to pierwszy międzynarodowy turniej, w którym Damian brał udział. Kolejny start odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec marca w Gruzji.

drukuj