Katarzyna Sobierajska kolejnym sportowcem pod opieką TIM-u

TIM S.A. został sponsorem judoczki Katarzyny Sobierajskiej. Kasia jest kolejnym młodym talentem sportowym (obok Damiana Szwarnowieckiego, również judoki), którego firma wzięła pod swoje skrzydła.

Przygoda ze sportem młodej, bo 20-letniej judoczki, rozpoczęła się 10 lat temu. Pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej stawiała pod okiem trenera Damiana Lisiewicza w klubie UKS Pohl Judo w Przemęcie, swojej rodzinnej miejscowości ćwiczyła. Od samego początku dało się zauważyć jej pracowitość, talent i determinację. Po pierwszych pięciu latach nauki Kasia ruszyła na podbój stolicy, gdzie kontynuowała edukację i rozpoczęła treningi w klubie AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Po osiągnięciu pewnego poziomu i braku wyraźnych perspektyw na dalszy rozwój w stolicy, judoczka postanowiła o powrocie do rodzinnego Przemętu, by wraz z pierwszym trenerem, Damianem Lisiewiczem, stanąć do walki o najważniejsze trofeum w życiu każdego sportowca – medal Igrzysk Olimpijskich.

Szanse na odniesienie sukcesu podczas najbliższych Igrzysk, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku, wydają się być spore, biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia sportsmenki, takie jak:

  • 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek – najnowsze osiągnięcie zawodniczki (marzec 2022 r.),
  • 1. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorek w Porec w Chorwacji,
  • 1. miejsce w Pucharze Europy w Follonice we Włoszech,
  • 1. miejsce w Pucharze Polski Juniorów w Gdańsku,
  • 3. miejsce w Grand Prix w Zagrzebiu,
  • 5. miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów w Ałmatach w Kazachstanie,
  • i wiele innych.

Współpraca TIM-u z Kasią została podjęta w ramach strategii odpowiedzialnego biznesu TIM pro. Jednym z jej elementów jest sponsoring społecznie zaangażowany, czyli wspieranie młodych, ambitnych sportowców. Przez ostatnie lata TIM był sponsorem golfisty Adriana Meronka, który jako jedyny golfista reprezentował Polskę podczas ubiegłorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Obecnie pod skrzydłami spółki jest dwójka talentów sportowych. Oprócz Kasi TIM wspiera jeszcze judokę Damiana Szwarnowieckiego, z którym współpraca firmy trwa już kilka lat.

drukuj