Krzysztof Folta z nagrodą specjalną konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020

Podczas 18. gali konkursu EY Przedsiębiorca Roku prezes Zarządu TIM SA Krzysztof Folta otrzymał nagrodę specjalną za „umiejętność prowadzenia biznesu w warunkach ciągłej zmiany, przez ponad 30 lat nieustannie adaptując się do rynku i otoczenia”.

EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs organizowany jest na świecie przez firmę EY (d. Ernst&Young) od 1986 roku, a uczestniczy w nim blisko 60 państw. Pierwsza polska edycja odbyła się w 2003 roku. Od tego czasu inicjatywa zgromadziła wokół idei propagowania osiągnięć polskich przedsiębiorców imponującą społeczność. Należą do niej właściciele najlepszych polskich firm oraz inne autorytety świata biznesu.

Krzysztof Folta znalazł się w finale 18. edycji konkursu wraz z 14 przedsiębiorcami, reprezentującymi łącznie 12 firm. W kategorii „Nowe Technologie/Innowacyjność” jego konkurentami byli: Michał Mikulski (EGZOTech) i Jacek Świderski (Wirtualna Polska Holding), a zwyciężył ten ostatni. Tytuł Przedsiębiorcy Roku 2020 zdobył Igor Klaja – twórca firmy OTCF S.A., będącej właścicielem odzieżowych marek 4F i Outhorn. Przed ogłoszeniem zwycięzcy konkursu wręczono pięć niezapowiedzianych wcześniej nagród specjalnych. Ich laureatami – poza prezesem Krzysztofem Foltą – zostali: Ewa Chodakowska (BeBio), Jacek Świderski (Wirtualna Polska), Michał Mikulski (EGZOTech) i Leszek Gierszewski (Drutex).

– Dziękuję za nagrodę. Stanowi dla mnie prawdziwe i bardzo miłe zaskoczenie. Jest ukoronowaniem mojej ponad 30-letniej działalności biznesowej, a w szczególności wysiłków moich i całego zespołu TIM SA z ostatnich 10 lat – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – To właśnie w 2011 r. rozpoczęła się bowiem nasza przygoda z e-commerce, który dziś stanowi źródło 70% obrotów firmy. Jest mi niezwykle miło, że jury złożone z tak znakomitych praktyków biznesu doceniło ten sukces. Dziękuję wszystkim współpracownikom, a także partnerom biznesowym i klientom. Bez nich TIM nie osiągnąłby dzisiejszej pozycji, nie byłoby zatem i tej nagrody – dodaje Krzysztof Folta.

drukuj