Mama ma siłę, czyli wsparcie przez TIM kampanii na rzecz „onkomam”

Mamy towarzyszące dzieciom w chorobie onkologicznej nie mają czasu myśleć o sobie. Wraz z diagnozą nowotworu u dziecka ich życie wywraca się do góry nogami. 26 maja Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zainicjowała kampanię “Mama ma siłę!”, by okazać im wsparcie i solidarność w tej trudnej sytuacji. TIM został jednym z jej partnerów.

Choroba nowotworowa dziecka oznacza dla jego Mamy diametralną zmianę życia – trafia z dzieckiem do szpitala na długi czas i musi stawić czoła wielu trudnościom. Przeżywa ogromny stres związany z lękiem o życie dziecka, a także rozłąkę z resztą rodziny. Bardzo często musi zrezygnować z pracy, dotychczasowych aktywności, pasji… Z samej siebie. By być silną dla swojego chorego dziecka, Mama potrzebuje chwili odpoczynku, relaksu, oddechu.

26 maja Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zainaugurowała kampanię “Mama Ma Siłę!”, która zwraca uwagę na wyzwania, z jakimi mierzą się Mamy chorych onkologicznie dzieci.

– Kiedy choruje dziecko, tak naprawdę choruje cała rodzina – podkreśla Anna Apel, prezes zarządu Fundacji “Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Z dnia na dzień zmienia się życie każdego z jej członków, często na wiele lat. Dlatego zapewniamy wszechstronne wsparcie całej rodzinie, w tym Mamom, które na co dzień towarzyszą swoim dzieciom w walce o zdrowie i życie, ale też starają się najlepiej, jak potrafią, dać wsparcie i obecność pozostałym członkom rodziny.

W Dniu Mamy fundacja zapoczątkowała roczny program zajęć wellbeingowych i relaksacyjnych dla Mam w „Przylądku Nadziei”. Zachęca do wsparcia tego celu darowizną, którą można przekazać poprzez stronę kampanii. TIM S.A., jako jeden z partnerów programu, ufundował miesiąc masaży dla Mam pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”.

– Pomaganie w ważnych społecznie sprawach mamy w naszym organizacyjnym DNA – zaznacza Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM S.A. – Cieszymy się, że możemy mieć udział w pomocy dzieciom chorym onkologicznie, a podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspieramy od wielu lat. Dlaczego zatem mielibyśmy zapomnieć o ich Mamach? Możliwość włączenia się w tę akcję to dla nas zaszczyt – dodaje.

drukuj