Ogromny sukces Adriana Meronka – podopiecznego TIM-u

Adrian Meronk – najlepszy polski golfista, zajmujący obecnie 469. pozycję w rankingu światowym, w ubiegły weekend odniósł największy sukces w swojej karierze, a także w historii polskiego golfa – stanął na 2. stopniu podium podczas zawodów z cyklu European Tour w Alfred Dunhill Championships w RPA. Jednym ze sponsorów zawodnika jest od 1,5 roku TIM SA.

Zgodnie ze strategią odpowiedzialnego biznesu TIM pro, TIM współpracuje i wspiera wybitnych młodych sportowców w ramach sponsoringu społecznie zaangażowanego. Jednym z nich jest Adrian Meronk.

European Tour nazywane jest potocznie golfową Formułą 1 – są to zawody najwyższej rangi, do których kwalifikuje się tylko światowa czołówka sportowców. Zdobyte podczas ostatnich rozgrywek podium oraz świetne wcześniejsze wyniki pozwoliły objąć Adrianowi 5. pozycję w rankingu turnieju. Zdaniem komentujących ma on szansę na jeszcze wyższą lokatę. Jednak już w tym momencie można powiedzieć, że Adrian Meronk jest najlepszym zawodnikiem w całej historii golfa w Polsce – żaden z jego poprzedników nie dostał się nawet do European Tour.

Sukcesy 27-letniego zawodnika z Wrocławia sprzyjają jego kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jego przyszłoroczny występ w Japonii jest już niemalże pewny.

drukuj