Połączenie sił zagwarantuje sukces obu spółkom

O perspektywach rozwoju MARKETEO.COM SA i Narzędzia.pl SA mówi Maciej Posadzy – Wiceprezes Zarządu TIM SA i Członek Zarządu Narzędzia.pl SA.

4 października 2011 r., w efekcie decyzji Rad Nadzorczych MARKETEO.COM SA i Narzędzia.pl SA, doszło do zmian we władzach obu spółek.

Rada Nadzorcza MARKETEO.COM SA wybrała spośród swego grona przewodniczącego – został nim Krzysztof Folta, Prezes Zarządu TIM SA. Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała na Członka Zarządu tej spółki Artura Piekarczyka, zajmującego także stanowisko Wiceprezesa Zarządu TIM SA. Z kolei decyzją Rady Nadzorczej Narzędzia.pl SA Członkiem Zarządu tej spółki został rozmówca serwisu ri.tim.pl – Maciej Posadzy, Wiceprezes Zarządu TIM SA.

 

Rzadko zdarza się, by spółka handlowa działająca poza internetem zainteresowała się przejęciem firmy online. Po co zdecydowaliście się Państwo na taki krok?

Maciej Posadzy, Wiceprezes Zarządu, dyrektor ds. operacyjnych TIM SA: Wszystkie najnowsze badania dotyczące rynku e-commerce pokazują, że w najbliższych latach sukces w handlu odniosą ci, którzy potrafią łączyć ze sobą dwie kompetencje: sprzedaż w internecie i sprzedaż tradycyjnymi kanałami z doskonałą logistyką. Firmy działające poza internetem będą tracić, a i firmy internetowe bez rozwiniętej logistyki i płynności dostaw nie mają racji bytu. Takie połączenie zdecydowanie zwiększa potencjał obu spółek i gwarantuje dynamiczny rozwój.

Obawialiście się konkurencji ze strony spółek handlowych w internecie?

Nie. Chodzi o to, że od dawna wiedzieliśmy, że musimy mieć tę „drugą nogę”. Spółki internetowe mają kompetencje, których my nie mieliśmy. A jeżeli nie mamy w czymś kompetencji, to uznaliśmy, że najlepszym sposobem będzie znalezienie dobrego partnera i pozyskanie od niego tych umiejętności. To lepsze niż budowanie czegoś od zera.

 

Całość rozmowy w serwisie relacji inwestorskich TIM SA – ri.tim.pl >>

drukuj