Prezes TIM SA Ikoną Biznesu

Krzysztof Folta, wraz z m.in. Leszkiem Czarneckim, Grzegorzem Dzikiem (Impel) i Stanisławem Hanem (Hasco-Lek), znalazł się w gronie Ikon Biznesu – wrocławskich przedsiębiorców, którzy pierwsze kroki w biznesie stawiali już w okresie transformacji gospodarczej i nadal są aktywni na rynku.

Ikony Biznesu to społeczny program Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Jego celem było uhonorowanie osób, które rozwinęły swoje firmy, przetrwały zderzenie z otwartym, wolnym rynkiem Europy i kapitałem zachodnich koncernów. Dzięki ich pracy firmy, które prowadzą, stały się powszechnie znanymi i cenionymi.

 

Ponad 20 lat na rynku

Aby znaleźć się w gronie Ikon Biznesu, przedsiębiorca musiał spełniać kilka warunków, jak np. minimum 20-letnia udokumentowana aktywność gospodarcza w sektorze prywatnym, pozycja branżowego lidera na lokalnym rynku oraz aktywność społeczna.

O przyznaniu tytułu decydowała powołana w tym celu kapituła. Tworzyli ją prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, europoseł i były prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, prof. Bogusław Fiedor – prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ds. współpracy z zagranicą, prezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej Waldemar Siemiński oraz redaktorzy naczelni wrocławskich mediów.

Do plebiscytu napłynęło 246 kandydatur, spośród których wybrano kilkudziesięciu biznesmenów. Krzysztof Folta, który TIM założył wraz z kolegami z Politechniki Wrocławskiej już w 1987 roku, wręcz wzorcowo spełnił kryteria plebiscytu.

 

Upiększyli Wrocław

 – Tym przedsiębiorcom, którym udało się przetrwać i działają do dziś, należy się największy szacunek – powiedział „Gazecie Wyborczej Wrocław” Waldemar Siemiński, prezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej. – Ci ludzie to prawdziwe ikony biznesu. Przedsiębiorcy, którzy ponad 25 lat temu zaryzykowali niekiedy wszystko, co wtedy mieli, i w rezultacie odnieśli sukces. Bez nich Wrocław nie byłby tak piękny, jaki jest teraz.

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się podczas uroczystej gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Każdy przedsiębiorca, który został wyróżniony tytułem Ikony Biznesu, otrzymał „Księgę Ikon”, w której zaprezentowano sylwetki wszystkich laureatów. Wydawnictwo powstało w limitowanym nakładzie 100 egzemplarzy. Jeden z nich trafił do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu Macieja Łagiewskiego, gdzie wrocławskie Ikony Biznesu będzie mógł poznać każdy zwiedzający.

Tytuł Ikony Biznesu to już drugie w ostatnich miesiącach wyróżnienie dla prezesa Krzysztofa Folty – w czerwcu zajął 2. miejsce w kategorii „Osobowość w biznesie” w dolnośląskiej edycji plebiscytu „PROUD OF YOU – DUMNI Z WAS 2015”.

drukuj