Przyszli elektrycy rywalizowali pod patronatem TIM-u

Pod koniec listopada w Gdańsku odbyła się kolejna edycja WorldSkills Poland 2022konkursu dla studentów oraz uczniów szkół technicznych i zawodowych. To druga odsłona wydarzenia, podczas której jedną z konkurencji były “Instalacje Elektryczne”. TIM SA był jednym z patronów tej rywalizacji – obok firm Hager i Siemens oraz Politechniki Białostockiej. 

WorldSkills to światowej rangi wydarzenie, które w formie konkursu zachęca uczniów i studentów do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Rywalizacja w Gdańsku była dla młodych Polaków pierwszym etapem konkursu i furtką do kolejnych – EuroSkills, w którym rywalizują przedstawiciele 32 krajów europejskich, oraz WorldSkills – etapu, do którego zapraszani są zawodnicy z aż 85 państw. Są to największe zawody tego rodzaju na świecie. 

W 2021 roku po raz pierwszy w konkursie WorldSkills Poland zaistniała kategoria “Instalacje Elektryczne”. Już wtedy do współpracy przy jej współtworzeniu organizatorzy konkursu (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji) zaprosili przedstawicieli TIM S.A. Firma została patronem kategorii, a jeden z przedstawicieli TIM-u – Piotr Bibik – objął funkcję konkursowego ekspertem. Tym razem było podobnie. 

– WorldSkills Poland jest niesamowitą szansą dla młodych ludzi– mówi Piotr Bibik, menadżer ds. projektów marketingowych TIM S.A. – To dla nich nie tylko okazja do wygrania prestiżowych nagród, ale również możliwość bliższego poznania branżowych liderów oraz ich przedstawicieli. W wielu przypadkach skutkuje to nawiązaniem dłuższej relacji na linii finalista-patron dziedziny. Tak było w zeszłym roku, gdy zaangażowaliśmy uczestników konkursu do współpracy nad rozwojem portalu Łączy Nas Napięcie, który należy do TIM-u. W tym roku również dajemy im szansę na rozwój i współpracę z nami – dodaje.  

Podczas tegorocznych zawodów we wszystkich kategoriach konkursowych wystąpiło prawie 200 zawodników, a oceniało ich niemal 140 ekspertów. Ponadto przez 3 dni wydarzenie odwiedziło przeszło 10 tysięcy widzów, kibicujących swoim faworytom oraz odwiedzających targi i stoiska partnerów. 

drukuj