Sklep TIM wśród najbardziej wartościowych stron www

Sklep TIM otrzymał wyróżnienie Akademii Internetu w prestiżowym konkursie Webstarfestival, który promuje najlepsze polskie strony i reklamy internetowe. 

wyroznienie akademii internautow_uslugi profesjonalne

W organizowanym od 2005 r. konkursie Webstarfestival Sklep TIM otrzymał wyróżnienie w kategorii „Usługi profesjonalne”. Przyznająca je Akademia Internetu skupia najwybitniejszych przedstawicieli polskiego biznesu internetowego nominowanych przez organizacje branżowe, a także założycieli i laureatów poprzednich edycji konkursu Webstarfestival. Misją Akademii Internetu jest promowanie najbardziej wartościowych dla internautów stron www.

 

Doceniona innowacyjnośćDawid Sadulski

– Wyróżnienie w Webstarfestival to dla nas pozytywny sygnał od konsumentów i ekspertów branży e-commerce, tym bardziej, że zostało przyznane po zaledwie pół roku działalności Sklepu TIM – podkreśla Dawid Sadulski, dyrektor Wydziału E-commerce w TIM SA, w ramach którego działa Sklep TIM.

To pierwszy e-sklep prowadzony przez polskiego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych, który jest dostępny wraz z cenami produktów dla wszystkich klientów bez konieczności wcześniejszej rejestracji. – Od samego początku podkreślamy, że w internecie jest taniej, a TIM nie ma nic do ukrycia. Cieszymy się, że Akademia Internetu doceniła innowacyjność naszego przedsięwzięcia – dodaje Dawid Sadulski.

 

Bogactwo oferty

Sklep TIM w wersji beta ruszył z początkiem maja 2013 r., zaś pełną parą działa od lipca. W tym czasie liczba produktów oferowanych online wzrosła z 12 do 46 tysięcy, z czego ponad 25 tysięcy jest dostępnych od ręki i dostarczanych do klienta w 24 godziny (w dni robocze).

Towar jest dostarczany bezpośrednio do klienta przez firmę kurierską. Klient nie ponosi kosztów dostawy, gdy wartość zamówienia przekracza 250 zł netto (przy paczce do 30 kg) lub 750 zł (przy palecie EURO). Zamówienia można także bezpłatnie odbierać osobiście z większości oddziałów TIM SA.

 

Nowe funkcjonalności

Jednak zwiększanie asortymentu i jego dostępności to niejedyne zmiany, jakie zachodziły w ostatnich miesiącach Sklepie TIM.Adrian Hrehorowicz

– Stale dodajemy nowe i rozwijamy już istniejące funkcjonalności – deklaruje Adrian Hrehorowicz, menadżer projektu Sklep TIM. – Wszystko po to, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów i jak najbardziej ułatwić im dokonywanie zakupów.

Wśród najnowszych zmian warto wymienić nowy katalog produktów. Zawiera on intuicyjne nazewnictwo i łatwą strukturę, w której odnajdzie się nie tylko fachowiec, ale i początkujący majsterkowicz.

Każdy zalogowany klient ma także możliwość podglądu najczęściej kupowanych produktów – zarówno przez siebie, jak i wszystkich klientów. Realizujący jednocześnie różne inwestycje mają do dyspozycji wiele koszyków i schowków, które umożliwiają wygodne pogrupowanie produktów i składanie odrębnych zamówień.

Część funkcjonalności dostępna jest dla wszystkich odwiedzających Sklep TIM, nawet bez konieczności logowania się, a część wyłącznie w Strefie Stałego Klienta. Status stałego klienta mogą uzyskać prowadzący działalność gospodarczą, jeśli łączna wartość ich zamówień przekroczyła 5000 zł netto.

 

Profesjonaliści do dyspozycji

Sklep TIM to także profesjonalne doradztwo – w nowej sekcji „Wsparcie techniczne” można bezpłatnie zamówić projekt oświetlenia pomieszczenia czy wycenę rozdzielnicy elektrycznej. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, podać niezbędne parametry, by w ciągu 24 godzin otrzymać informację o terminie przygotowania projektu lub wyceny. Wszystkie produkty użyte do przygotowania oświetlenia lub rozdzielnicy można oczywiście zamówić w Sklepie TIM.

– Internetowy handel nie musi być pozbawiony czynnika ludzkiego i kontaktu z profesjonalistą, który pomoże odpowiednio dobrać produkty – przekonuje Adrian Hrehorowicz. – Zależy nam, by w klienci poczuli się jak w prawdziwej hurtowni TIM-u, gdzie czeka na nich nie tylko bogata oferta produktowa, ale i wiedza oraz wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów – wyjaśnia.

 

Internetowy TIM

TIM SA mocniej zaangażował się w sektor handlu elektronicznego (e-commerce) jesienią 2011 r., gdy przejął kontrolę nad MARKETEO.COM i Narzędzia.pl SA, które obecnie tworzą jedną spółkę – Rotopino.pl S.A., będącą właścicielem największego w Polsce e-sklepu z elektronarzędziami (www.narzedzia.pl). Narzedzia.pl znalazły się wśród 20 najczęściej odwiedzanych detalicznych e-sklepów w Polsce w 2013 r. (ranking Usability LAB oraz eKomercyjnie.pl), a początek 2014 roku przyniósł wyróżnienie dla Sklepu TIM podczas Webstarfestival.

drukuj