TIM liderem rankingu hurtowni elektrotechnicznych, K. Folta – menadżerem roku

TIM SA utrzymał się na 1. pozycji zestawienia miesięcznika „Elektrosystemy”, a prezes Krzysztof Folta otrzymał tytuł Menadżera Roku Branży Elektrotechnicznej w konkursie organizowanym przez inny branżowy tytuł – „Rynek Elektryczny”.

Miesięcznik „Elektrosystemy” publikuje swój ranking dwa razy w roku, analizując dane finansowe dystrybutorów za I półrocze i cały rok. O pozycji decyduje wielkość przychodów ze sprzedaży elektrotechniki. W najnowszym, opublikowanym w numerze 11/2016 zestawieniu, opartym na danych za I półrocze 2016 r., TIM SA drugi raz z rzędu zajął pozycję lidera z ponad 294 mln zł (o 20,8% więcej niż w rankingu sprzed roku, bazującym na danych za I półrocze 2015 r.).

Oto pierwsza piątka najnowszego rankingu „Elektrosystemów”:

  1. TIM – przychody z elektrotechniki w I półroczu 2016 r. w tys. zł: 294 344
  2. Alfa Elektro – 250 273
  3. Onninen – 201 072
  4. Kaczmarek Electric – 187 006
  5. Grodno – 139 524

8 listopada 2016 r., podczas IV Forum Menadżerów Elektrotechniki w Warszawie, organizowanego przez Publikatech – wydawcę miesięcznika „Rynek Elektryczny”, ogłoszono wyniki finału 6. edycji konkursu Menadżer Roku Branży Elektrotechnicznej. W kategorii „hurtownia” (pozostałe to „producent” i „usługi”) laureatem został prezes Zarządu TIM SA Krzysztof Folta. Jedna z osób, która zgłosiła kandydaturę prezesa Folty, uzasadniła to następująco: „Za śmiałość przełamywania starych nawyków i osiąganie wyników”.

– Jest mi niezmiernie miło, że po wielu nagrodach, jakie TIM otrzymał w ostatnich miesiącach od sektora e-commerce, wyróżnienie przyznała mi nasza macierzysta branża – komentuje wyróżnienie Krzysztof Folta. – Kilka lat temu, gdy zakomunikowaliśmy, jak zamierzamy zmienić model biznesowy TIM-u, niewielu partnerów biznesowych, o konkurencji nie wspominając, wierzyło w nasz sukces. Dlatego też tytuł Menadżera Roku odbieram jako docenienie pionierskiej roli, jaką odegrała kierowana przeze mnie firma we wprowadzaniu do e-commerce całej branży dystrybucji artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Dziękuję w imieniu własnym, pracowników TIM SA i klientów TIM.pl – dodaje prezes Zarządu TIM SA.

drukuj