TIM wspiera młodego judokę w drodze do Rio

TIM SA został głównym sponsorem judoki Damiana Szwarnowieckiego – zawodnika Gwardii Wrocław, mistrza Polski seniorów i dwukrotnego mistrza Europy, którego celem jest start i medal na przyszłorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jesienią 2014 r. Damian Szwarnowiecki zajął 3. miejsce w kategorii 73 kg podczas zorganizowanych w Katowicach 58. Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Judo. W kwietniu 2014 r. dobył tytuł Mistrza Polski Młodzieży w tej kategorii, a we wcześniejszych latach wygrywał m.in. Mistrzostwa Europy Młodzieży oraz Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów, zaś Europejska Unia Judo uznała go za najbardziej obiecującego zawodnika młodego pokolenia. Swój pierwszy sukces 22-letni dziś judoka odniósł jako 13-latek w 2006 r., zajmując 3. miejsce w kategorii 42 kg podczas Pucharu Polski Młodziczek i Młodzików w Pile.

Obecnie najważniejszym celem zawodnika klubu Gwardia Wrocław i podopiecznego trenera Zbigniewa Zamęckiego jest odpowiednie przygotowanie się i zdobycie kwalifikacji na XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2016 r. w brazylijskim Rio de Janeiro. Od jesieni 2014 r. wspiera go w tym – jako sponsor główny – TIM SA, jeden z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce.

Aktualne informacje dotyczące Damiana Szwarnowieckiego i wszystkich imprez sportowych, w których bierze udział, na oficjalnym profilu facebookowym sportowca.

 

Galeria zdjęć z treningu Damiana Szwarnowieckiego

 

drukuj