TIM wśród Diamentów Forbesa 2022

Po raz czternasty redakcja magazynu „Forbes” oraz Dun & Bradstreet przedstawiły zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Wśród przedsiębiorstw z rocznymi przychodami powyżej 250 mln zł TIM SA zajął 11. miejsce na Dolnym Śląsku (na 28 przedsiębiorstw) i 96. w skali całej Polski.

W rankingu znalazły się firmy, które w latach 2016-2020 najszybciej zwiększały swoją wartość. Analitycy Dun & Bradstreet wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową. Jak wyjaśniają, pierwsza z nich nie wycenia potencjału pracowników i know-how firm. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia z kolei wrażliwości na zmiany sezonowe i koniunkturalne. Firmy, które dużo inwestują, mogą bowiem wykazywać niewielkie zyski. Połączenie metody majątkowej i dochodowej rekompensuje ułomności.

To nie pierwszy Diament Forbesa przyznany TIM-owi. Spółka była już laureatem nagrody w roku 2008 (1. Diament wśród 18 Diamentów Forbesa na Dolnym Śląsku, 14. Diament wśród 266 firm w całej Polsce) i 2009.

– Cieszy mnie, że ranking Diamentów Forbesa opiera się o dane z kilku lat – dzięki temu nie jest odzwierciedleniem na przykład krótkotrwałej sytuacji rynkowej, lecz rzeczywiście pokazuje kondycję przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie. W przypadku TIM-u znakomicie potwierdza słuszność i skuteczność zmian, jakie wprowadziliśmy w 2013 roku, stawiając na e-commerce – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Stabilne, regularne wzrosty wartości spółki to także dobra wiadomość dla naszych obecnych i przyszłych akcjonariuszy. Przypominam, że pracujemy nad wprowadzeniem na warszawski parkiet także logistycznej spółki 3LP SA, będącej częścią Grupy Kapitałowej TIM od 2016 roku – dodaje Krzysztof Folta.

drukuj