TIM z nagrodą „Byki i Niedźwiedzie” [FOTO, WIDEO]

Gazeta Giełdy „Parkiet” już po raz 23. wręczyła doroczne nagrody „Byki i Niedźwiedzie” dla osób i instytucji, które najlepiej zapisały się na kartach historii rynku kapitałowego w minionym roku. Statuetka i dyplom w kategorii „spółka z indeksu sWIG80” trafiły do TIM SA.

Pozostałymi nominowanymi w tej kategorii spółkami były:  ATAL, LiveChat i PCC Rokita.

Kapituła „Byków i Niedźwiedzi” w uzasadnieniu przyznania TIM-owi nagrody wskazała na sukces nowej internetowej strategii spółki i wdrożenia modelu omnichannel (oferta TIM-u jest dostępna online poprzez www.tim.pl i aplikację mobilną mTIM, a także za pośrednictwem infolinii oraz ogólnopolskiej sieci biur i przedstawicieli handlowych), rekordowe wyniki oraz mocny wzrost kursu (o 51%).

Podczas uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nagrodę z rąk Sławomira Panasiuka, wiceprezesa zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, odebrał prezes zarządu TIM SA Krzysztof Folta.

– Czuję się trochę dinozaurem giełdy, gdyż na GPW jesteśmy notowani od 1998 roku. Znacznie ważniejsze jest jednak to, za co otrzymaliśmy to wyróżnienie. W ostatnich trzech latach kompletnie zmieniliśmy model działania – z tradycyjnej firmy dystrybucyjnej staliśmy się firmą online. 68% sprzedaży pochodzi z kanału e-commerce – powiedział Krzysztof Folta chwilę po otrzymaniu nagrody.

Zwracając się do podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Piotra Woźnego, prezes zarządu TIM SA zauważył, że TIM ma spore zasługi na polu cyfryzacji w Polsce, gdyż dla wielu spośród klientów spółki zakupy w e-sklepie TIM.pl były początkiem przygody z internetem oraz e-commerce w ogóle. – Nauczyliśmy wielu klientów internetu, korzystania z tabletu czy smartfonu. Wyniki wynikami, jednak sądzę, że każda spółka powinna swoją działalnością wnosić coś nowego. W kontekście TIM-u myślę o innowacyjności w postaci nowego modelu działania. To, co zrobiliśmy w trzech ostatnich latach, czyli przejście z offline na online, zostało zauważone. Cieszę się i bardzo za to dziękuję – dodał Krzysztof Folta.

To kolejna w ostatnich miesiącach nagroda dla TIM-u lub bezpośrednio prezesa Folty. Jesienią 2016 r. TIM.pl zdobył bowiem wyróżnienia w konkursie „Mistrzowie e-commerce”, organizowanym przez tygodnik „Wprost”, a także w kategorii „Innowacja roku” konkursu e-Commerce Polska awards 2016. TIM SA otrzymała z kolei tytuł e-Gazeli Biznesu 2016, zaś do prezesa Krzysztofa Folty trafiły dwie nagrody od ICAN Institute – wydawcy „Harvard Business Review Polska”: w kategorii Lider Zmiany konkursu „Liderzy Jutra 2016” oraz nagroda specjalna tego magazynu za niezłomność we wprowadzaniu firmy w erę rewolucji cyfrowej.

 

drukuj