Grupa Kapitałowa TIM dołączy do Grupy Würth. Drugie wezwanie zakończone sukcesem

W wyniku zakończonego z sukcesem wezwania na sprzedaż akcji TIM SA, Grupa Kapitałowa TIM dołączy do Grupy Würth, światowego lidera w zakresie rozwoju, produkcji oraz sprzedaży materiałów montażowych i złącznych.

W ramach Grupy Würth prowadzą swoją działalność również spółki handlowe i produkcyjne, określane jako Spółki Sojusznicze, działając w powiązanych obszarach biznesowych, począwszy od hurtowej sprzedaży materiałów elektrycznych i elektroniki, a skończywszy na usługach finansowych. Grupa Würth zatrudnia obecnie ponad 87 000 pracowników w ponad 400 firmach z ponad 2 500 punktami odbioru w 80 krajach. Według wstępnych danych w roku obrotowym 2023 Grupa Würth osiągnęła przychody w wysokości 20,3 mld euro.

GK TIM dołączy do linii biznesowej Würth Electrical Wholesale Group, która jest jednym z liderów hurtowej sprzedaży materiałów elektrotechnicznych na rynku europejskim. Obie Spółki Grupy Kapitałowej TIM – zarówno TIM S.A., jak i spółka logistyczna 3LP S.A. – będą nadal działać jako samodzielne spółki.

Zobacz raport bieżący nr 3/2024 >>

drukuj