80 milionów – po raz pierwszy!

Październik 2019 r. to pierwszy miesiąc w liczącej już niemal 32 lata historii TIM SA, gdy szacowane przychody spółki ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły ponad 80 mln zł (80,4 mln zł, +9,0% rdr.).

Szacowane przychody z kanału e-commerce osiągnęły w październiku również rekordowy poziom niemal 57 mln zł (56,9 mln zł, +7,4% rdr.). Po 10 miesiącach 2019 r. obroty TIM-u są wyższe o 40 mln zł od poziomu z analogicznego okresu ubiegłego roku i wynoszą prawie 668,4 mln zł (+6,4% rdr.).

– Październik to zawsze środek najintensywniejszego okresu w branży elektrotechnicznej, na dodatek z bardzo dużą liczbą dni roboczych. Z jednej strony mogliśmy zatem spodziewać się kolejnego rekordu właśnie teraz, z drugiej – przekroczenie 80 milionów do końca nie było pewne – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA. – To dla nas historyczna chwila. Stoi za nią już ponad sześć lat najnowszej historii TIM-u, w której związaliśmy się z kanałem e-commerce. Historii naprawdę intensywnej pracy całego naszego zespołu oraz zaufania rosnącego grona klientów. Gorąco za to dziękuję. Historia jest ważna, jednak to przyszłość jest ciekawsza. Wierzę, że tak jest i w przypadku TIM-u, który jeszcze wiele razy zaskoczy rynek – dodaje Krzysztof Folta.

Zobacz raport bieżący nr 35/2019 >>

drukuj