Krzysztof Folta prelegentem na konferencji WallStreet

Podczas tegorocznej, jubileuszowej 20. edycji największego spotkania inwestorów indywidualnych w Polsce, czyli organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych konferencji WallStreet, TIM SA należał do grona emitentów, którzy mieli do przekazania inwestorom istotne informacje.

Krzysztof Folta, najdłużej piastujący stanowisko prezes spółki giełdowej, podzielił się z uczestnikami konferencji WallStreet generalnymi postulatami, jakie przekazał wcześniej czołowym postaciom polskiego rynku kapitałowego, jak m.in. prof. Małgorzata Zaleska, prezes GPW SA czy Wiesław Rozłucki – twórca GPW i jej wieloletni prezes, ikona krajowego rynku kapitałowego. Chodzi przede wszystkim o stworzenie na GPW subindeksu spółek e-commerce, co zostało przywitane przez widownię gromkimi brawami. 

– TIM, jak i inne czołowe firmy e-commerce, znajduje się w segmencie handlowym na GPW, jest wrzucony do jednego zbioru z dziesiątkami słabych podmiotów starej ekonomii. To utrudnia inwestowanie polskim inwestorom, a inwestorom z zagranicy wręcz uniemożliwia dotarcie do najlepszych firm. Wzorem najbardziej rozwiniętych parkietów również w Warszawie powinien powstać segment giełdowy e-commerce. Spójrzmy na to, że TIM jest wyceniany na GPW na 0,4 swoich rocznych przychodów, podczas gdy znane szerszej publice firmy e-commerce, do tego dużo większe podmioty, jak Google czy Zalando – już na 2 czy 3 razy więcej niż ich przychody. Różnica jest kolosalna, pokazuje ona miejsce TIM-u, który dodatkowo dynamicznie zwiększa skalę biznesu – powiedział Krzysztof Folta. 

IMG_1600 - Kopia

Opowiedział również podczas prelekcji o drodze, jaką w ostatnich latach przeszedł TIM, i efektach zmiany modelu biznesowego oraz kultury organizacyjnej spółki, którą kieruje (pobierz prezentację). Model hybrydowy, multikanałowy, oparty w głównej mierze o e-commerce, niezwykle efektywnie działa.

– Pomimo że produkcja budowlano-montażowa znajduje się w roku 2016 na poziomie roku 2013, to przychody TIM-u w pierwszym kwartale podwoiły się, a o setki procent wzrosła liczba wprowadzanych nowych produktów do oferty, liczba indeksów na magazynie, liczba indeksów sprzedawanych w kwartale, liczba lojalnych klientów czy sprzedaż przypadająca na jednego pracownika działu handlowego i logistyki – powiedział do uczestników konferencji prezes Folta.

Dodał, że TIM jest laureatem wielu nagród, a w ostatnim czasie niezwykle nobilitująca była nominacja TIM-u do finałowej trójki w globalnym konkursie Imagine Excellence Awards 2016 za wdrożenie platformy e-commerce Magento (pierwsza nominacja z Polski). Sam rynek e-commerce dynamicznie rośnie, a TIM korzysta z tego wyraźnego trendu na wiele sposobów – nie tylko poprzez sprzedaż B2B w TIM SA, sprzedaż o charakterze B2C w zależnej spółce Rotopino.pl (notowana na NewConnect), ale również w nowo powołanej spółce 3LP, świadczącej usługi logistyczne.

Konferencja WallStreet 20, której organizatorem było Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, odbyła się w Karpaczu w dniach 3-5 czerwca 2016 roku. Zgromadziła 1,5 tys. uczestników i ponad 100 spółek giełdowych, a także liczne grono dziennikarzy. W ramach konferencji odbyły się wykłady, panele dyskusyjne o bieżącej sytuacji giełdowej, debaty gospodarcze oraz spotkania inwestorów z ekspertami rynku kapitałowego oraz przedstawicielami spółek giełdowych.

drukuj