Maj 2021 r. w TIM SA: ponownie ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży

Ze wstępnych szacunków wynika, że w maju 2021 r. miesięczne przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły 101,5 mln zł (+33,4% r/r). Za nami już trzeci z rzędu miesiąc, w którym wskaźnik ten przekroczył barierę 100 milionów złotych.

Sprzedaż online przyniosła w maju 2021 r. 75,5 mln zł (+45,4% r/r). Po pięciu miesiącach 2021 r. całkowite przychody TIM-u ze sprzedaży wynoszą już 464,6 mln zł i są wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2020 r. aż o 29,3%.

– W tym roku maj miał jeden dzień roboczy mniej niż kwiecień. Jednak dzięki temu, że w maju osiągnęliśmy historycznie najwyższą sprzedaż na 1 dzień roboczy – ponad 5 mln zł – to całkowite przychody ze sprzedaży w tym miesiącu były nawet wyższe niż te uzyskane w kwietniu – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Kilka dni temu magazyn „Forbes” umieścił TIM na siódmym miejscu „Rankingu Najcenniejszych Polskich Firm E-commerce 2021”, opartego na wycenie wartości spółki na koniec kwietnia 2021 roku. Zostaliśmy też wymienieni jako przykład jednej z najbardziej udanych transformacji cyfrowych w Polsce. Transformacja już dawno za nami, a przychody ze sprzedaży, utrzymujące się trzeci miesiąc z rzędu na poziomie przekraczającym 100 milionów złotych, potwierdzają atrakcyjność i coraz lepsze dopasowanie naszej oferty do potrzeb rynku. Nieustannie się rozwijamy, tak jak i nasi klienci, którzy współpracują z nami chociażby w ramach alternatywnych modeli sprzedaży. Jestem przekonany, że to wszystko przełoży się na stały wzrost wartości naszej spółki, a więc i atrakcyjności dla inwestorów – dodaje Krzysztof Folta.

Zobacz raport bieżący nr 17/2021 >>

drukuj