Rekordowa edycja świątecznej akcji charytatywnej TIM-u

W ramach 3. edycji inicjatywy TIM Mikołajów do 17 beneficjentów z całej Polski trafiło łącznie 391 000 zł. W akcję zaangażowało się 48 producentów artykułów z oferty TIM.pl oraz 11 045 internautów.

TIM Mikołajów 2022 to już trzecia odsłona zainicjowanej w 2020 roku charytatywnej akcji świątecznej TIM S.A. Impulsem do jej przeprowadzenia była panująca wówczas pandemia COVID-19, która jeszcze bardziej uwidoczniła to, ile osób i instytucji znajduje się w potrzebie. W związku z tym zarząd TIM-u zrezygnował z zakupu prezentów świątecznych oraz kalendarzy książkowych dla klientów, w zamian oferując wsparcie lokalnym organizacjom. Po dwóch latach od pierwszej edycji TIM-u Mikołajów i pomimo zmiany sytuacji pandemicznej w Polsce firma nadal wspiera lokalne społeczności..

Idea akcji

Głównym założeniem TIM-u Mikołajów jest aktywne włączanie do udziału w inicjatywie partnerów biznesowych oraz klientów spółki. Ci pierwsi rokrocznie wspierają akcję poprzez zwiększanie jej budżetu z własnych środków. Klienci z kolei mają przywilej wyboru beneficjentów poprzez wskazywanie ich w anonimowej ankiecie internetowej. W każdym z 17 regionów, w których TIM S.A. ma biura handlowe, wybierają jedną instytucję spośród trzech, zaproponowanych przez pracowników TIM-u.

Rekordy w trzech wymiarach

TIM Mikołajów 2022 wsparło aż 48 producentów artykułów dostępnych na TIM.pl, co stanowi wzrost o niemal jedną trzecią względem poprzedniej edycji. Dzięki temu całkowity budżet akcji wzrósł do 391 tys. zł, a każdy z beneficjentów otrzymał darowiznę w wysokości 23 tys. zł. Inicjatywa zyskała również ogromne uznanie klientów i internautów – w ankiecie wzięło udział 11 045 użytkowników, co oznacza wzrost aż o 514% w stosunku do 2021 r.

– Bardzo duże zainteresowanie akcją TIM Mikołajów tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jej idea jest słuszna i ważna – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM S.A. – Cieszę się, że nie tylko pomagamy, ale też angażujemy innych w tę pomoc. O to właśnie chodzi, aby dzielić się dobrem – dodaje.

Akcja TIM Mikołajów to jedna z wielu inicjatyw społecznych TIM SA, realizowanych w ramach strategii odpowiedzialnego biznesu spółki – TIM pro. Ideą, która przyświeca firmie, jest wspieranie lokalnych społeczności w obszarach prozdrowotnych, proekologicznych, oświatowych i edukacyjnych, kulturalnych oraz pomocowych.

Partnerzy TIM-u Mikołajów 2022

Do TIM-u Mikołajów 2022 dołączyli: Baks, B.E.G., Bemko, Bitner, Breve, BBC Cellpack, Cynk Mal, Damir, Doktorvolt, Eaton, Elektrokabel, Elektromet, Elit, Elko-Bis, Eltrim, EM Group, Ensto, Ergom, Erko, ETI Polam, F&F, Finder, Harting, Jakohurt, Kanlux, Keno, Kontakt Simon, Kopos, Ledvance, Legrand, Lena Lightning, Lider-Hurt, Marmat, NKT, OBO Bettermann, Orno, Ospel, PCE, Phoenix Contact, Rawlplug, Relpol, Schneider Electric, Siemens, TF Kable, Grupa Topex, TT Plast, V-TAC oraz Wiha.

Beneficjenci TIM-u Mikołajów 2022

Poniżej znajduje się spis wszystkich instytucji, które otrzymały największą liczbę głosów w poszczególnych regionach, tym samym stając się beneficjentami akcji.

Biuro Handlowe TIM S.A. Beneficjent
Bydgoszcz

Stowarzyszenie ZESPOLAKI
Częstochowa

Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku
Gdańsk

Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku
Katowice

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”
Leszno

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lesznie
Lublin

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta
Łódź

Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi
Opole

Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu
Poznań

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Nasz Dom”
Radom

OREW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem
Szczecin

Zwierzęcy Telefon Zaufania
Toruń

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Toruniu
Wałbrzych

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy
Warszawa

Fundacja Dziecięca Fantazja
Wydział Obsługi Klienta

Dom dziecka w Kórniku-Bninie
Wrocław

Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA
Zielona Góra

OTOZ Animals Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt
drukuj
jpg
Bydgoszcz
2 MB
jpg
Częstochowa
255 KB
jpg
Gdańsk
264 KB
jpg
Katowice
172 KB
jpg
Leszno
10 MB
jpg
Lublin
2 MB