ROTOPINO.PL S.A. opuszcza Grupę Kapitałową TIM

TIM SA, największy dystrybutor elektrotechniki i lider sektora e-commerce B2B w Polsce, oraz OPONEO.PL SA – spółka znana jako lider internetowej sprzedaży opon w Polsce – podpisały warunkową umowę sprzedaży przez TIM na rzecz OPONEO.PL 10 mln akcji ROTOPINO.PL S.A., które stanowią 100% kapitału zakładowego tej spółki.

Umowa opiewa na kwotę 35 mln zł, a warunkiem jej wykonania i nabycia akcji przez OPONEO.PL S.A. jest konieczność uzyskania ostatecznej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji.

W 2011 r. TIM SA zakupił od OPONEO.PL S.A. akcje bydgoskiej spółki MARKETEO.COM, stając się jej większościowym udziałowcem. W efekcie powstała Grupa Kapitałowa TIM. MARKETEO.COM po połączeniu z Narzedzia.pl SA przyjęło nazwę ROTOPINO.PL S.A., a TIM – po opuszczeniu przez ROTOPINO.PL rynku NewConnect – stał się właścicielem 100% akcji spółki.

ROTOPINO.PL S.A. jest obecnie liderem na rynku krajowym w internetowej sprzedaży narzędzi i elektronarzędzi dla klientów z sektora B2C. Prowadzi sprzedaż także w 8 krajach Unii Europejskiej. Do spółki należy łącznie kilkanaście sklepów internetowych, m.in. Narzedzia.pl i Rotopino.pl.

TIM – największy hurtowy dystrybutor artykułów elektrotechnicznych w Polsce – zgodnie ze średnioterminową strategią rozwoju pragnie skoncentrować się na umacnianiu swojej pozycji na rynku B2B, zaś sprzedaż dla konsumentów prowadzić niemal wyłącznie w modelu pośrednim (B2B2C). Druga spółka z Grupy TIM – 3LP SA – świadczy usługi logistyczne dla klientów biznesowych z sektora e-commerce.

– Zakup w 2011 roku akcji MARKETEO.COM, czyli dzisiejszego ROTOPINO.PL, był znaczącym impulsem na samym początku przygody TIM-u z e-commerce. Pasja, kompetencje i doświadczenie bydgoskiej ekipy ułatwiły TIM-owi zmianę modelu biznesowego i przejście ze świata offline do online – wspomina Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Dziś w TIM-ie największy potencjał rozwoju widzimy na rynku B2B – bezpośrednio i w modelach alternatywnych, jak dropshipping. ROTOPINO.PL operuje na rynku B2C, więc powrót pod skrzydła lidera w tej dziedzinie, czyli OPONEO.PL, zapewni Spółce optymalny rozwój. Grupa TIM utrzyma z nią bliskie relacje – 3LP nadal będzie zapewniać jej obsługę logistyczną, zaś TIM – współpracować z nią w zakresie działalności handlowej – dodaje Prezes Krzysztof Folta.

Zobacz raport bieżący nr 37/2020 >>

drukuj