TIM na 2. miejscu rankingu Giełdowa Spółka Roku 2020

TIM znalazł się na podium głównego zestawienia 22. edycji rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. To najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych rankingów na polskim rynku kapitałowym.

Co roku wyboru dokonuje 100 analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i zarządzających, reprezentujących domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne i inwestycyjne. Eksperci oceniają, która spółka ma najbardziej kompetentny zarząd, odniosła w roku poprzednim najbardziej spektakularny sukces, może się pochwalić najlepszą w giełdowej stawce jakością produktów i usług, najlepiej prowadzi relacje z inwestorami i ma najciekawsze perspektywy rozwoju.

Na podstawie ocen w pięciu kategoriach powstaje główny ranking, w którego poprzedniej edycji TIM w ogóle się nie pojawił, tymczasem w najnowszej, dotyczącej roku 2021, zajął 2. miejsce, zostawiając w tyle m.in. Grupę Kęty, Dom Development, DataWalk czy Ten Square Games. Zestawienie wygrała spółka Selvita.

– II miejsce w głównym rankingu to dla mnie powód do radości i źródło satysfakcji. Choć z firmy offline staliśmy się spółką e-commerce’ową już prawie osiem lat temu, to w świadomości wielu uczestników rynku kapitałowego dopiero pandemia zmieniła postrzeganie naszego biznesu. Nie ma zatem tego złego… – komentuje Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Pragnę jednak przypomnieć, że to nie wydarzenia z 2020 roku zapoczątkowały nasze wzrosty. Dowody na to, że hybrydowy model działania TIM-u, w którym e-commerce generuje 70% obrotów, jednak wspiera go wiedza i doświadczenie pracowników ogólnopolskiej sieci sprzedaży, widać było w naszych wynikach już od 2018 r. Od 2016 r. z dynamicznego rozwoju e-commerce korzysta także nasza spółka logistyczna 3LP, która specjalizuje się w obsłudze podmiotów sprzedających online. W ostatnim kwartale 2020 r. ponad połowa jej przychodów z usług logistycznych pochodziło od klientów spoza Grupy TIM, jak chociażby IKEA czy Oponeo.pl – dodaje Krzysztof Folta.

Więcej o rankingu na https://gsr.pb.pl/ i w specjalnym dodatku „Pulsu Biznesu” (patrz niżej – załącznik).

drukuj
pdf
Giełdowa Spółka Roku 2020 - dodatek specjalny Pulsu Biznesu
5 MB