TIM wspiera ambitnych studentów Politechniki Wrocławskiej

TIM SA podjął współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD na Politechnice Wrocławskiej. Firma została Partnerem Głównym projektu Scorpio, którego celem jest konstruowanie łazików marsjańskich.

Koło Naukowe OFF-ROAD działa nieprzerwanie od 2009 roku, a jego zespół składa się z ponad 50 ambitnych studentów, których celem jest promocja sektora kosmicznego w Polsce. Za swoje osiągnięcia i projekty tylko od 2013 roku członkowie koła otrzymali ponad 20 nagród i wyróżnień, również w prestiżowych konkursach międzynarodowych.

Projekt Scorpio jest głównym przedsięwzięciem studentów, w ramach którego konstruują łaziki marsjańskie. Ich pojazdy, tworzone od 2013 roku, wystawiane są w światowych zawodach z serii Rover Challenge, podczas których zajmują czołowe pozycje, tym samym promując polską myśl technologiczną. Dokonania w ramach projektu zostały nawet dostrzeżone przez naukowców z NASA i The Mars Society, którzy przydzielili projektowi 2. miejsce w konkursie Red Eagle International Student Engineering Design Contest w Pasadenie (Kalifornia, USA). Aktualnie do rodziny łazików Scorpio należy 6 modeli, ale członkowie koła nie planują na tym poprzestać.

TIM wspomaga studentów dwojako: poprzez zapewnienie części materiałów do konstrukcji łazików oraz wspierając projekt finansowo. Środki pieniężne posłużą młodym naukowcom do promocji ich przedsięwzięć, konstrukcji nowych i ulepszania starych modeli, a także do pokrycia kosztów podróży na ewentualne konkursy.

– Cieszę się, że wśród studentów mojej Alma Mater są tak ambitni młodzi technicy – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM S.A. – Z dumą zatem wspieramy wybitne talenty, wierząc w to, że w przyszłości zaprocentuje to rozwojem polskiego sektora technologicznego – dodaje.

drukuj