W TIM-ie wiosna już w lutym

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w lutym 2019 r. ponad 57,8 mln zł. W porównaniu z lutym 2018 r. oznacza to wzrost o 7,6%. Po dwóch miesiącach 2019 r. obroty TIM-u przekroczyły już 121,4 mln zł (+8,5% r/r).

Szacowane przychody ze sprzedaży online wyniosły w lutym 2019 r. 42,08 mln zł, a dynamika w kanale e-commerce była wyższa (+11,0% r/r) od dynamiki całkowitej sprzedaży.

– Luty to najkrótszy miesiąc w roku oraz okres urlopowy ze względu na ferie zimowe. Warunki atmosferyczne zazwyczaj nie sprzyjają też prowadzeniu inwestycji budowlanych, choć z tym ostatnim czynnikiem nie było w tym roku aż tak źle. Niemniej jednak jest to zazwyczaj miesiąc z najniższymi obrotami w całym roku. Tymczasem tegoroczny luty pod względem przychodów okazał się w TIM-ie nawet lepszy od maja 2018 r. (57,56 mln).  Można zatem powiedzieć, że początek wiosny już za nami i każdy kolejny miesiąc powinien przynieść jeszcze bardziej satysfakcjonujące nas poziomy obrotów – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

Zobacz raport bieżący nr 7/2019 >>

drukuj